| Farcas a întrebat:

Care e,, secretul,, unei relatii de cat mai lunga durata?happy

18 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Compatibilitate, fidelitate, sinceritate si comunicare.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Secretul unei relatii de lunga durata este, siceritatea, dragostea, juramantul iubirii, si cum o vrea Dumnezeu.

| daii a răspuns:

Respectul, iubirea, increderea si comunicarea.

by daiiwinking

| gigiro a răspuns:

Iubirea de ambele parti! Cum se face? E o intreaga poveste, o adevarata arta, si cum arta presupune multa daruire, pasiune si talent.

| paramore a răspuns:

Dupa parerea mea e important sa va iubiti, sa fiti uniti, sa va respectati si sa existe complicitate intre voihappysi sinceritate

| arrriadna a răspuns:

Salut. Probabil, pentru fiecare e altul. Pt mine secretul e o supa de ingrediente: Dialogul sincer, indiferent de comoditatea temei abordate. Bucuria sincronicitatii (sincronicitate e faza aia cand amandoi spun acelasi lucru in acelasi timp, intind mana dupa acelasi obiect, comunica "un roman" printr-o privire de o clipa). Negocierea nepotrivirilor. Si. Potrivirea sexuala (unde nu e, nici Dumnezeu nu cere! Fiindca ori exista ori nu exista si gata laughing ).

| mary123 a răspuns:

Eu cred ca cel importanta este comunicarea [ asta pe langa intelegerea intre cei doi, siceritatea si atractia, bineinteles ].

| cosima11 a răspuns:

Iubirea sincera si increderea totala. happy respectul, devotamentul... multe.:X

| danycsbraila a răspuns:

Iubirea si intelegerea si respectul sunt de baza intr-o relatie si relatia va dura daca respecti.

| yoyodedeea a răspuns:

Cel mai imp...sa iubesti cu adevarat
si ca sa mentii relatia, tind sa cred ca atractia, misterul, increderea...

| usernamemada a răspuns:

Incredere, fidelitate, respect.

| Pământul a răspuns:

Dragostea, prostia, sau inselatul reciproc; toate din cele trei au sanse bune sa rezulte intr'o relatie de lunga durata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubire, incredere, respect si intelegerehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea adevarata, respectul, increderea, fidelitatea si... distanta. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi, la baza trebuie sa stea respetul.
Trebuie ca ambii parteneri sa mai lase de la ei.
Trebuie sa se iubeasca cu adevarat si sa intretina relatia.
Sa nu fie totul monoton.
Sa isi acorde si liertate, nu una doua sa se tina de mana.
Baiatu mai are nevoie si de o searca cu baietii si fata una cu prietenele, intalnirea lor dupa acea seara sigur va fi foarte frumoasa.
E foarte important sa aiba incredere unul in altu.

| Marica_2964 a răspuns:

Intr-un cuvant, iubire! dar care implica tot ce ati enumerat voi mai jos!

| Smile<33.! a răspuns:

Cand doua persoane de sex opus tin unul la altul foarte mult(adica se iubesck:X)...normal ca relatia va fi de lunga duratahappy!

| maite_4440 a răspuns:

Increderea este secretul cel mai bun...pentru ca atunci cand iti faci tot felul de imaginatii si tot felul de ganduri despre partenerul tau. asta inseamna ca nu ai incredere...si de aia incepe sa scartaie si sa nu mai mearga relatia pentru ca automat te certi cu el si de aia sunt relatii scurte la tot pasul happy