| LittleandLiars a întrebat:

Care este anotimpul vostru preferat si de ce
Cel mai bun raspuns si cel bun argumentat
Primeste fundita

Răspuns Câştigător
| Marry:X a răspuns:

Buna.Eu am doua anotipmuri preferate.Primavara si vara deoarece iarna si toamna imi creeaza depresie si nu e bine.Primavara vine cu caldura, toata natura invie si totul revine la starea naturala.Vara e multa distractie, sunt muulti fluturi, e vacanta de vara, ma intalnesc cu prietenii, pot sa fac excursii. Sper ca te-am ajutat:*. Ceau

10 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Iarna. bujori in obrajori happy. Copacii ninsi.frigul de afara, ciocolata calda de dupa big grin.Ingerasi in zapada, party de revelion, bucuria Craciunului.

| Farcas a răspuns:

Vara.

In primul rand pentru ca nu trebuie sa ma imbrac gros, ma pot imbraca cat mai subtire si cat mai sexy, in al doilea rand pentru ca e vacanta si vizitez multe locuri, si in al treilea pentru ca ma pot bronza si merge la mare(ador sa ma bronzez naturat si sa fiu cat mai neagra).

| Ruxyana a răspuns:

Ceautongue
am auzit ca oamenii sunt cunva apropriati de anotimpul in care sau nascuttongue
eu una m-am nascut iarna si o adorr:X:X

| Marry:X a răspuns:

Buna.Multumesc frumos ca mi-ai ales raspunsul castigator:*

| Lady.Love a răspuns:

Primavara pentru ca vezi cum natura renaste. E cel mai frumos anotimp care poate sa apara dupa o iarna geroasa. E asa placut sa iesi afara, sa te asezi pe o banca si sa privesti schimbarile din natura, iar in fundal sa auzi cantecul pasarilor.
Vara e si ea frumoasa, dar nu e ca primavara. Canicula, furtuni si altele.
De aceea pentru mine cel mai frumos anotimp este primavara!
http://www.youtube.com/watch#! v=IwT6M38osAE&feature=related

| licutza_1435 a răspuns:

Cred ca vara
1) vacanta cea mare
2)ma distrez cu prietenii.ne afcem de cap. toata ziua stam la taifas
4) afara e cald si e bine
5) cind e prea cald ne stropim
6) plecam la mare
7) plecam la munte
8) iehsim prin oras. facem cunostintza cu baieti... chiar si noi prietene ne facem
9) plecam la bunik in vacanta
10) organizam frigariuuri
11) pyja, as party sub cerul liber
12) ne bronzam
13) urcam pe acoperish la bloc si me bronzam
14) NU avem scoala
15) purtam haine mai lejere si mai confortabile si mai putine
16) natura este frumoasa. totul este verde...
si ar fi multe de spus... dar insushi cuvintul "VARA " ne zice... happy

pe de alta parte imi place si primavara...
1) my B-day
2) natura revine la viata
3) pashtele
4) de obicei primavara ne indragostim

dar oricum mai tare ni pl vara happy

| medex3 a răspuns:

Primavara. Dupa o lunga asteptare si lupta pentru a supravietui contra frigului, gerului si a zapezii soarele vine pe cer si aduce caldura.Renuntam la haine groase si ziceam "bun venit caldura!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stau bine sa ma gandesc, imi plac toate.
Chestia e ca atunci cand e iarna, visez la gradina verde, trandafiri, visez la cartile citite undeva, in varful ciresului...
Iar vara visez la bulgarii de zapada, la soba calda,...
Primavara zisez la plimbarile lungi de toamna, iar tomna la pomii infloriti, la cerul de seara,...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna, deoarece are farmecul ei aparte imi place mai ales cand e multa zapada totul sa fie alb ca in basme, in special sarbatorile de iarna mereu vor avea farmecul lor aparte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

iarna craciun revelion sarbatori an nou