| Brittanie a întrebat:

Care este carte voastra preferata?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din filosofie, îmi plac toate cărțile scrise de E.Cioran („Pe culmile disperării", „Silogismele Maladiei", „Lacrimi și Sfinți", etc), „Viața pe un peron" de O.Paler și „Critica Rațiunii Pure" de Immanuel Kant.
Iar din romanele polițiste și de dragoste preferatele mele sunt :
„Crimă pe terenul de Golf" și „Moarte în Nori" de Agatha Cristie; „Anna Karenina" de Lev Tolstoi, „Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război", „Suflete Tari (dramă)" și „Patul lui Procust" de Camil Petrescu, „Enigma Otiliei" de George Călinescu și „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell.
Baftă!

3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Mai multe:Maitreyi de M. Eliade,La Medeleni de I. Teodoreanu,Poezii de Nichita Stanescu, Vasile Alecsandri, Panza De Paianjen de Cella Serghi etc.

| Skillzx55 a răspuns:

Sange Satanic de Cristina Nemerovschi

| Picasso a răspuns:

Tata bogat, Tata sarac si Elevul Dima dintr`a VII-a