| ImiDaiFunditza a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de epilare? ( ceara, epilatorul, crema, lama )Care tine cel mai mult piciorul fara par? Ce mi-ati recomanda? Daca e crema de care? Care doare ccel mai tare? Mentionez ca vreau sa me epilez pe picioarewinking. multumesc. Fundita si vot la restul care dau rasp >folositoare.big grin

2 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Cu ceara tine 5 saptamani, epilatorul 2-3, cu lama o saptamana.Eu as alege ceara, insa doare foarte tare.Si epilatorul e bun.Te faci de 2 ori pe luna, si asta e!

| Laminin a răspuns:

Hey! Pai epilatorul e cel mai bun, clar, pentru ca smulge firul de la radacina. Si parul nu creste repede inapoi. Deci epilatorul e foarte eficient, doar ca e destul de scump. Cel mai tare doare ceara, dar este foarte buna si ea. Nu e scumpa, durerea e singurul dezavantaj la ceara. happy