| madalina6800 a întrebat:

Care este cel mai minunat titlu de o compunere splendidă?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secret.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O compunere încântătoare.

| Nitunitu a răspuns:

Eu cea de ieri, azi si de maine.

Poti face o compunere prin care sa formezi un univers paralel in care ieri ai luat o decizie, si azi a avut o consecinta, urmata de maine cand s-a intors rezultatul consecintei la tine.

Ar fi frumos sa o imparti pe trei ramuri adica trei compuneri in una, in care ai luat ieri o singura decizie si azi a avut trei carari diferite si maine cu trei rezultate diferite

Exemplu:

Ieri ma plimbam pe malul lacului si am vazut un caine care se zbatea sa ajunga la mal. Am fost curajoasa si l-am salvat
Azi l-am vazut in acelasi loc dar pe mal si a venit la mine dand din coada. Maine o sa il revad.

Ieri ma plimbam pe malul lacului si am vazut un caine care se zbatea sa ajunga la mal. Am fost fricoasa sa ma arunc in apa pentru ca nu stiu sa inot, dar am tipat si cineva a venit si l-a salvat. Azi am vazut acea persoana cum il plimba pe malul lacului. Maine o sa trec iar pe acolo sa il revad.

Ieri ma plimbam pe malul lacului si am vazut un caine care se zbatea sa ajunga la mal. Am trecut mai departe si nu m-am uitat inapoi. Cainele a iesit singur din apa si a venit la mine. L-am luat acasa. Azi il plimb prin acelasi parc dar in lesa si am grija sa nu cada in lac.
Maine o sa ii aleg numele.

Este ceva mai special, stiu nu o sa intelegi ideea din prima, dar vei fi singura care va face asa ceva din toata clasa ta...

Succeshappy

| MorganaM a răspuns:

Farmecul iernii
sau - un vis nemaiintalnit despre lumea zapezilor