| Anesiss a întrebat:

Care este rolul dirigintelui? el poate sa te ajute cand ai o problema foarte mare?

Răspuns Câştigător
| andreepetpu a răspuns:

Cu siguranta.el te va indruma ca un parinte spre calea cea buna >

2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Da,te poate ajuta. Dacă ai o problemă la școală poate discuta cu ceilalți profesori, pentru că și diriginta/dirigintele este tot un profesor. Rolul este ca al unei învățătoare. Are grijă de clasă.

| byg a răspuns:

Eu am cel mai rau diriginde din scl (prof de sport)si nu l-am mai vazut in scl de vreo 2 saptamani
dar cred ca in general te ajuta:*