| Nu a întrebat:

Care este taxa pentru schimbarea buletinului la implinirea varstei de 18 ani?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru schimbarea buletinului la 18 ani trebuie:
cererea pentru eliberarea actului de identitate;
- certificatul de nastere al solicitantului si ale copiilor cu varsta mai mica de 14 ani;
- documentul cu care se face dovada adresei de domiciliu;
- timbru fiscal in valoare de 1 leu (RON), valoare ce se poate actualiza prin hotarare de Guvern;
- chitanta reprezentand contravaloarea cartii de identitate, respectiv 7 lei (RON), aceasta suma fiind actualizata in functie de rata inflatiei, cu avizul Consiliului Concurentei.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://www.masinidedama.ro/forum/index.php?showtopic=16
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Iti trebuie un timbru fiscal, ori daca nu poti plati 4 lei la CEC. Plus de asta trebuie sa mai platesti 7 lei, tot la CEC.

| cristian_1115 a răspuns:

Dar de cind se schimba buletinul la 18 ani? eu stiu ca este valabil 10 ani deci la 24 de ani, nu?