| Copil.rouz.:x a întrebat:

Care este varsta minima pentru a te angaja la Mc?

Funditakiss

Răspuns Câştigător
| Lavinia_5321 a răspuns:

Buna!

La Mc de angajeaza de la 16 ani. Incepi cu strans mese, spalat Wc-uri, spalat pe jos, sa duci mancarea, in orice caz, chestii minore. Dupa o perioada de timp, vei putea sa faci si alte lucruri.

Pa-pa!

5 răspunsuri:
| Bianca_3626 a răspuns:

15-16 ani. Dar din cate am auzit mai intai te angajeaza ca sa strangi de pe mese.

| cornel a răspuns:

Pai ca sa strangi masa si sa duci mancarea.si plus altele.sa speli.cred ca de la 16. dar ca sa faci un burger.iti trebuie facultate.

| © E m i ℓ y a răspuns:

De la varsta de 16 ani se angajeaza. "minorii" lucreaza daca vor sa castige un ban! la intors burger, spalat WC-urile si pe jos, peste tot, la facut cartofii etc pana se acomodeaza si pe urma merg la casa de bani pentru luat comenzi!

| ღAnamariaღ a răspuns:

Cred ca la 18 ani...

| manubmxnsb a răspuns:

Sa zicem de la 16 ani.