| Baroana a întrebat:

Care ma poate ajuta si pe mine cu un discurs de sfarsit de an la clasa a8?

Răspuns Câştigător
| me_1960 a răspuns:

Intotdeauna m-am gandit cum este sa fi in clasa a 8-a,iar acum ca am aflat as vrea sa nu se mai termine niciodata! Din acest moment toti o vom lua pe drumuri separate si ne vom aminti intotdeauna de ceea ce am facut pana acum! Incercati sa nu uitati peretii acestei scoli, profesorii care ne-au ajutat la bine si la rau, notele mici pe care le luati atunci cand nu voiati decat sa leneviti. Ultimul clopotel va suna azi si totul se va sterge, nimeni nu is va mai aminti de noi, insa desi toate astea se vor intampla si m-au chinuit facand acest discurs, o sa va port mereu in suflet! Nu conteaza ce spui conteaza sa fie din inimahappy!

1 răspuns:
| Piticottt a răspuns:

Doamna/domnu Xulescu va multumesc ca m-ati indrumat toti anii astia etc ...bla bla bla mai bagi cv de la tine, ca ati fost bland/a indulgent etc...(insusiri atribuite profesorilor)
datorita dumneavoastra am dezlusit tainele... (materiei pe care o preda) bla bla bla..mai bagi cv de la tine, ca a fost greu da cu ajutorul ei/lui ai trecut cu bine peste asta...
ii multumesti in numele tau si in numele clasei profesoarei/profesorului Xsulescu...
si acum cu toti profesorii/directore etc, alte specimenee din scoala..deci :
la fel. cu ajutorul vostru am reusit sa trecem cu bine peste toti acesti ani in care noi am fost niste boboci, si noi ne-ati ajutat sa inflorim...(nici chiar asa formulat da' cv de genu')...