| gossipgirlxoxo a întrebat:

Cat de gelosi sunteti? Sunteti de parere ca gelozia strica relatii?

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca gelozia stricahee hee Dar pot sa zic ca eu sunt o persoana extrem de geloasa laughing
Pana la urma asta e o dovada de iubirelove struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intotdeauna gelozia strica.

| Marii a răspuns:

Foarte geloasa, dar nu arat sau spun asta nimanui. happy

| St!L a răspuns:

Gelozia e o dovada a iubiriihee hee
In unele cazuri se strica relatii, iar in unele cazuri apropii din ce in ce mai mult partenerii intre ei!

| Artemiss a răspuns:

Nu sunt foarte geloasa.Nu imi place sa actionez aiurea, sa fac crize...mai rau imi fac mie.Prefer sa analizez, si daca sunt motive serioase, cu probe...atunci propun o discutie serioasa dupa care ori se rezolva lucrurile ori se sfarseste totul.
Da.Gelozia dusa la extreme, gen"nu te mai uita la aia/ala pe strada..." insotita de un limbaj vulgar si chiar agresivitate normal ca strica relatii, ca doar nu ii place nimanui sa sufere si sa faca pe sclavul...
Parerea mea...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Din pacate sunt foarte geloasa sad.
Si da, sunt de parere ca gelozia strica relatiile.

| simoSTAR a răspuns:

Sunt foarte geloasa, orice mi se pare dubios...si intr-adevar gelozia strica relatia pentru ca partenerul tau oricat de mult te-ar iubi...se satura de "isteriile" provocate de gelozie

| devilll a răspuns:

Is foarte gelos pe fosta prietena daca o saluta ceva baiat imi venea sa-l iau la pumni si pa ea la palme incercam sa ma abtin sa fiu indiferent dar nu puteam trebuia sal injur dar isi vedea de drum nu zicea nimic probabil ma injura in gandlaughing

| roxana_9288 a răspuns:

Sunt geloasa. chiar foarte si prietenul meu la fel. Suntem constineti ca nu e bine si ca viitor poate vom avea de suferit dar nu avem ce face...

| trifsandu a răspuns:

Eu nu sint gelos. Gindestete ca in viata asta sint si femei si barbati si uneori trebuie sa vorbim cu persoane de sex opus(asta e inevitabil) uite vreau sa dau un exemplu:-vinzatoarea sau vinzatorul de la magazin. In magazin intra si femei si barbati ce nu ar trebui sa serveasca daca sint de sex opus(desigur ca vb cu persoanele: respective ce doriti, cu ce va servesc).
Parerea mea este ca daca ai incredere in partener atunci lasi gelozia deoparte deoarece asta poate strica relatiile. Zic asta deoarece si relatia mea s-a destramat chiar din cauza geloziei dupa 4 ani. Asa ca zic din experienta lasati-va gelozia deoparte.
Sa auzim numai de bine.

| stetoscop a răspuns:

Sunt geloasastraight face
Si m a ajutat mereu, face relatia mai picanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt f. geloasa si posesivabig grin si depinde d relatzie daca o strik sau nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt gelos, insa ador fetele geloase si posesive.asta inseamna ca ma iubeste.si ceea ce-mi place si mai tare este sa le fac si mai geloase.hmmmmm... laughingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foartelaughing :d... Eu sunt de parere ca gelozia intareste o relatie insa, gelozia in exces o stricawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt foarte geloasa dar in acelasi timp foarte posesiva...eu nu cred sunt foarte sigura ca gelozia strica orice relatie...nici macar nu stiu cum sa ma abtin.de la atata gelozie.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal sunt o fire destul de posesiva și gelozia intervine atunci când ma aflu intr-o încăpere cu femei care au un potențial feminin mai mare decât mine și prefer sa fiu focusata pe partener și pe activitatea pe care o desfășor în acel moment.

| ancush a răspuns:

Gelozia uneori ajunge sa strice o relatie, asta depinde pe cine ai langa tine.gelozia si posesivitatea mea a ajuns sa puna punct relatia cu iubitul meu pe care'l iubesc ff mult, in schimb el este o fire indiferenta...nu-l cunosc atat de bine sa imi dau seama daca e din cauza firii mele sau poate asa este el de obicei.incerc cu greu sa ma schimb, mai ales ca acum am luat o pauza insa incep sa cred ca nimic numai are cale de intoarcere, oare este vreun remediu pentru a omora aceasta gelozie?crying