| Tobessjd a întrebat:

Cat de mult contează istoria,geografia, chimia sau fizică la mate info?

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Chimia și fizica contează la acest profil. Reprezintă variante pentru a treia opțiune pentru bac: fie biologie, fie fizică, fie chimie. La mate info în general se fac trei ore pe săptămână fizică, și două de chimie. Acum depinde de liceu. Pe istorie și geografie nu se pune accent și o să faci câte o oră pe săptămână la acest profil. Mult noroc!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Chimia si fizica sunt esentiale, celalate 2 in principiu mai deloc, acu depinde si ce profi prinzi.

| Andreeush a răspuns:

Chimia și fizica sunt importante, precum și matematica, tic-ul.
Restul trec pe locul 2.