| Kiduuuu1445 a întrebat:

Cati bani de buzunar ar trebui sa primesc la 15 ani? Voi cat primiti? happy

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Banii de buzunar sunt în funcție de bugetul familiei.
Ești la părinți acasă lași pretențiile că nu tu muncești ci ei.
Mulțumește-te cu cât primești și asta dacă primești!
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Imi castig banii de buzunar.Imi e cam jena sa cer de la ai mei bani pentru tot felul de minunichatterbox

| traficanta a răspuns:

Minim 3 lei maxim 5 lei laughing zilnic ^_^

| Диана a răspuns:

Eu primesc 100 de lei pe saptamana rolling eyes Si am 14 ani.thinking Cred ca tu ar trebui sa primesti 200 de lei pe saptamanalaughing

| bluepuff a răspuns:

Eu primesc de la 20 de lei in sus, in fiecare zi.
Sunt zile in care imi dau si 100 lei mai ales cand aud ca ies la un suc sau la plimbarebig grin.

| gabriela a răspuns:

Cat meriti! Daca esti baiat bun, ajuti pe acasa, vorbesti frumos si esti cu prieteni bine crescuti...se permite o iesire cu ei la sfarsut de saptamana, cu aproximativ 10-15 lei. Banii de buzunar nu sunt obligatorii.sunt o recompensa a muncii, deci ajuta pe acasa.

| l0rre a răspuns:

Eu am 17 ani, dar nu primesc bani de buzunar. Ei zic ca sunt prea multe tentatii in jur, tigari, alcool. Ei imi cumpara de toate, dar nu imi dau bani.

| AnonymousMm a răspuns:

Eu nu primesc bani de buzunarbig grindoar cand merg la scoala imi da mama 5 lei o data la doua zile. dar tu cat primesti?big grin

| andrutza_3684 a răspuns:

Pai pe zi primesc 5-10lei sau si mai mult depinde unde ma duc

| Kiduuuu1445 explică:

Eu? ajut fparte mult, invat bine, etc. Probleme cu banii nu au. Dar sa primesc eu macar 1 leu? rolling on the floor. Ce gluma buna!

| eu..sh doar eu a răspuns:

Minim 3 lei.maxim 5 leibig grin

| cristinuza a răspuns:

Primesc 10 lei dar depinde primesc si mai mult daca vreau sa-mi iau ceva sau am nevoiebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu primesc alocatia.

| ιиѕι∂є yøur hє∂яt♥ a răspuns:

Eu primesc 50 lei p saptamana, sh daca ies p undeva 70 leibig grin