| Miruna3094 a întrebat:

Ce a-ti alege intre a petrece revelionul cu parintii vostri si niste unchi la tara si a merge la un concert de revelion impreuna cu iubitul si parintii lui? Eu i-am spus deja iubitului meu ca o sa merg cu el, dar ma simt foarte prost fata de parintii mei, ca imi petrec revelionul cu altii in loc sa stau cu ei. Initial prietenul meu trebuia sa vina la noi si sa petrcem impreuna, dar nu s-a putut. Totusi la 12 noaptea as vrea sa fiu impreuna cu el, dar ma simt ca si cum i-as fi lasat balta pe ai mei. Ar trebui sa ma simt asa? Ce sa fac, sa renunt si sa stau cu ai mei? Multumesc pentru raspunsuri. Sarbatori fericite!

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Stai cu ai tai daca simti nevoia! Prietenul tau ar trebui a inteleaga si sunt sigura ca se va distra si cu prietenii sai.In fond, familia este cea care iti va fi mereu alaturi, deci nu merita sa-ti alegi iubitul in locul ei.

| Nolkyz a răspuns:

Eu zic sa mergi cu iubitul tau, pentru ca pana acum ai mai petrecut cu ai tai. Dar ai putea face altfel... Tu cu iubitul, parintii lui si parintii tai. Aveti astfel posibilitatea ca ei sa se cunoasca mai bine.

| xXdoareuXx a răspuns:

Eu una as sta cu parintii, Mai este si anul viitor o trecere intre ani. si poate atunci veti sta toti. Dar acum faci cum crezi tu ca e mai bine

| Cataliciiii a răspuns:

De ce nu ii iei si pe ai tai la concert?

Răspuns utilizator avertizat