| enzoreves a întrebat:

Ce alegeți, Nikon sau Canon?

Răspuns Câştigător
| Crispor a răspuns:

Firma Nikon a fost denumita cea mai buna firma de aparate foto.

6 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Nikon este cea mai cunoscuta.

| SimonaCristina a răspuns:

Canon,este mult mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
| Angie95 a răspuns:

Ambele, dar. Nikon! happy

| NoisyDream a răspuns:

Ambele sunt bune dar ca o opinie personala Nikon eu pe asta as merge cu incredere big grin

| pagetoc a răspuns:

Nu exista firma cea mai buna care face aparate foto. Exista aparate foto bune si potrivite pentru ce vrei sa fotografiezi. Paca de ceva vreme Canon detinea piata pe compacte, acum insa a venit Nikon puternic. La DSLR-uri situatia e inversa, Canon e o idee in fata, dar si aici discutabil, in functie de aparat!
Daca vrei sa alegi un aparat, spune-mi ce vrei sa fotografiezi cu el, in ce suma doresti sa te incadrezi si se poate recomanda ceva.