| anss23 a întrebat:

Ce bancuri/glume stiti?

Răspuns Câştigător
| pisoias29 a răspuns:

Examen la Facultatea de Drept. Profesorul intreaba o stundenta:
- Domnisoara, cum ai incadra actiunea mea de a ma repezi la dumneata si de a te saruta cu forta?
- Atentat la pudoare, domnule profesor
- Dar cum ar trebui calificat gestul dumitale de a te repezi la mine si a ma descheia la pantaloni?
- Profanare de morminte...

3 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Un urs, un leu si un purcel se intalnesc. Ursul zice: " Daca eu mormai in padure toate celelalte animale tremura de frica". Leul zice: "Daca eu rag in jungla toate celelalte animale fug de frica". Purcelul zice: " Ce ziceti voi, nu-i mare scofala. Eu doar tusesc o singura data, si toata planeta se vaccineaza."

| JoJo a răspuns:

-No, ia zâ-mi mie ma, Vasile, tâie ce-ti place mai mult, Craciunu' sau sexu'?
-Apoi ma, Ioane, parca-mi place mai mult Craciunu'.
-Fir-ar ma, Vasile, cum asa?!
-Apoi, parca-i mai des, ma.

Intorcandu-se de la coasa cu caruta plina, Vasile isi mana de zor calul "ajutat" de bici.
La un moment dat, satul de atata cotonogeala, calul se opreste in drum, se intoarce catre Vasile si, cu o privire plina de expresivitate, ii spune:
"Mai Vasile, da-o ma-n colo de treaba! Dai in mine ca intr-o vita. Nu te gandesti ca sunt si eu din carne, ca simt fiecare lovitura si sufar enorm."
Auzindu-si calul vorbind, ingrozit, Vasile arunca haturile din maini si o rupse la fuga peste fanete livid la fata. Credinciosul lui caine ii urma indeaproape.
La un moment dat, obosit, Vasile se opri si se aseza pe o piatra. La scurt timp sosi si cainele care, gafaind, ii spuse:
"Ba Vasile, sa fiu al dracului, ce m-a speriat calul ala cand a inceput sa vorbeasca!"

2 ardeleni intra int-un bar. Ion il intreaba pe Vasile:
-No, ma, ce esti asa de suparat?
-Apai ma, abia astept sa ajung acasa si rup chiloti muierii sa-i fac bucati.
-D'apai ce ai, ma, cu chiloti muierii?
-Apai ma, asa ma strang, ca de abia pot mere cu ei pe strada...

Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare. Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.
"Dragi sateni, pe izlazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vreun fel - ba din contra - fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt: mici, verzi, au ochii bulbucati si mainile pana la pamant"
Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:
- Eu, Gheorghe, cosas... cosesc.
La care omuletul ii raspunde:
- Eu, Ion, padurar... ma c*c... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gioana Presedinte!