| ʌɲɗɾєɱʌɾɣ a întrebat:

Ce capitole din fizica se studiaza in clasa a IX-a la profilul stiinte ale naturii? Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Pe intreg parcursul clasei a IX-a eu am studiat doar Optica si Mecanica. Acum am trecut intr-a XI-a(sunt la mate-info, dar cei de la stiinte au avut aceleasi lectiitongue promit ca nu mint)

| samysamy a răspuns:

Buna! Eu am terminat de curand a 9-a si noi am studiat OPTICA si MECANICA(e foarte grea).Eu cam atat tin minte restul sunt subcapitole ale acestora.