| lykkeli a întrebat:

Ce carti ati citit in care iubirea sa fie tema literara?

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

- Love story de Erich Segal
- Manon Lescaut de Antoine François Prévost, un roman controversat pentru o perioadă de timp în Franța și care, mai târziu a devenit extrem de apreciată în toată lumea
Atât îmi vine în minte pentru moment, dar nu strică să reiau lecturile cu această temă, mi-ai dat o idee. Bunăvoință aș avea, timpul îmi cam lipsește.
Să ai o zi cu zâmbet!

| lykkeli explică:

Indiferent

| ioana_6604 a răspuns:

Ce fel de iubire implinita sau neimplinita?

| anca_8310 a răspuns:

Sunt foarte multe carti pe tema iubirii.eu iti recomand cateva pe care le-am citit:romeo si julieta de shakespeare, maitreyi de mirecea eliade, adam si eva de liviu rebreanu, mara de ioan slavici.acum depinde si pentru ce iti trebuie tie