| didi12 a întrebat:

Ce carti imi propuneti? Sunt in clasa. a VII-a, dar totusi nu vreau ceva pentru scoala, de obicei nu-mi place sa ma oblige cineva sa citesc ceva.As vrea ceva despre adolescenti, sa ma tina in suspans si nu ceva plictisitor.Deci,ce sugestii imi dati?:-)

Răspuns Câştigător
| cryssa a răspuns:

Te rog, citeste elevul dima dintr-a VII-a. e minunatasad
are un final minunat... e o carte perfecta. trebuie citita macar odata.

2 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Hmm.frumoase ar fi cartile de enigma(Sherlock Holmes), astea te tin in suspans, si sunt chiar foarte interesante.Sau incearca ceva romane de actiune, orietneaza-te dupa lucrurile ce-ti plac.Nu-ti putem spune cu exactitate ce trebuie sa citesti, nu stim ceea ce iti place. Orienteza-te dupa gusturile tale... dragoste, enigma, actiune, aventura, horror, comedie, science fiction...

| pick1990 a răspuns:

Incearca Zodia Indragostitilor, de Giulia Carcasi