| Jager a întrebat:

Ce conditii trebuie sa indeplinesti pentru a te muta la alt profil al liceului respectiv?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui in ce clasa esti.
In orice caz trebuie sa indeplinesti conditia de medie, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului admis (daca te transferi in cala a IX-a), sau a ultimului promovat (daca ai absolvit cl. a IX-a). Apoi trebuie sa nu se depaseasca numarul maxim de elevi (30 de elevi) din clasa unde vrei sa te transferi si sa reusesti la examenele de diferente.

| justanotheruser99 a răspuns:

In primul rand, la respectivul profil mai trebuie sa fie locuri disponibile, iar mai apoi trebuie sa ai media de la examenele de diferență+ media generala mai mare decat a celui care a avut cea mai mica medie când a intrat la profilul cu tare. Cred ca astea ar fi, daca nu cumva îmi scăpa pe moment ceva happy

| Mihai1810 a răspuns:

Sa fie locuri in clasa in care vrei sa te muti, sa ai medie pe ultimul semestru mai mare ca al ultimului din clasa respectiva, apoi sa sustii si sa promovezi examenele de diferente.