| anonim_4396 a întrebat:

Ce controale se fac pentru fisa medicala, pentru permisul auto?

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In tara sunt mai multe probe care trebuie sa le dai (din cate am auzit trebuie sa te pui pe un scaun si sa apesi pedalele cand apar niste semne pe ecran apoi e un test cu niste betisoare, si cel medical. Eu am mers la un medic si m-a pus sa vad niste numere si litere de la distanta (cu o placuta de lemn acopeream un ochi apoi am repetat faza cu celalalt, m-a lovit cu un ciocanel in genunchi sa vada reflexele pe care le am, am inchis ochii si facea un zgomot cu niste fiare in staga, dreapta, in fata sa vada daca am auz corespunzator si ultima proba sa citesc niste numere (proba daltonismului) oricum nu sunt.

| Savy a răspuns:

ORL si oftalmo, psihiatrie.