| fashiongirl_1599 a întrebat:

Ce cvinte ar trebuisa aiba un adolescent in propriul vocabular? ma refer la cuvinte inteligente. creative. dar si "smechere". si prin asta vreau sa ma refer la cuvinte interesante, la moda.
PS: daca ati putea sa imi dati si niste expresii, ar fi perfectbig grin

6 răspunsuri:
| CookieMonsta a răspuns:

Citeste carti pentru a-ti dezvolta capacitatea intelectuala si a-ti extinde vocabularul, nu le cele parerea celor ce deja se culturalizeaza doar ca sa fii ' jmenar '!

| Aylee a răspuns:

De ce nu incerci un dictionar urban? http://dictionarurban.ro/
Gasesti o multitudine de cuvinte/expresii.

Răspuns utilizator avertizat
| antonG a răspuns:

Cuvinte cu care să poată purta o conversaţie pe orice tematică, de la tematici curente gen şcoală până la discuţii pe subiecte artistice, culturale, sociale, politice, economice. Nu îţi pot da exemple concrete. Sunt nenumărate, în funcţie de context.

| lavi_3436 a răspuns:

Mda...CITESTE! vrei asa pe tava cuv ''smechere'... poti face rost si fara sa citesti daca le auzi si te interesezi ce inseamna. nu le auzi in mall la raftu cu papuci

| unicalone a răspuns:

Mai citeste si u cevabig grin