| ÐianaOnlyMusic a întrebat:

Ce e ala orgasm...si ati avut vrodata? thinking

Răspuns Câştigător
| Anonimul8297 a răspuns:

Ca sa iti explic pentru varsta ta(presupun ca nu ai o varsta asa mare, nestiind ce e un orgasm):
Orgasmul reprezinta finalizarea actului sexual si ofera o senzatie de eliminare a tuturor energiilor negative din corp, revigoreaza organismul, hormonii se comporta normal etc.
La baieti orgasmul se manifesta prin eliminarea spermei prin contractii.
La femei nu pot sa zic exact dar din cate stiu orgasmul la femei e mult mai intens decat la barbati.

O zi buna bye bye!

4 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

orgasmul e o placere intensa cind faci sex saute masturbezi > adica raiul pe pamint love struck love struck love struck
si lol, logic ca am avut laughing

| Alecssa a răspuns:

Orgasmul (climax sexual, juisare) este rezultatul final apărut ca răspuns al activității ciclice din timpul actului sexual și poate fi obținut de ambii parteneri. Orgasmul este caracterizat ca o plăcere fizică intensă, controlată involuntar de sistemul nervos autonom. El este acompaniat de contracții ciclice rapide ai mușchilor pelvini inferiori, care înconjoară organele genitale și orificiul anal. Orgasmele sunt de asemenea frecvent asociate cu alte reacții involuntare, incluzând spasme musculare în diverse zone ale corpului, stare de euforie generalizată și vocalizare involuntară.
Inca nu, sunt prea mica.

| Aliutza a răspuns:

Orgasmul este culmea placerii sexuale. La femei, exista orgasm clitoridian, orgasm vaginal si orgasmele multiple.
A doua intrebare tine de intimitatea fiecaruia, asa ca n`o sa-ti raspund, dar pot sa-ti spun ca poti ajunge la orgasm daca te relaxezi si daca te simti bine in timpul actului sexual.
Succes!

| ankadella a răspuns:

Cel mai simplu
orgasmul este sunetul scos in timpul partidei de sex.sau mai bine zis sunetele s placerile happy