| Porttocalaaa a întrebat:

Ce epilare de putin mai lunga durata stiti/recomandati? Eu ma epilez cu bigul si peste 2-3 zile creste la loc. Ce recomandati?

Răspuns Câştigător
| Morphines a răspuns:

Cea cu ceară rece, durează cam 2-3 săptămâni.

6 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Ceara rece.

| oanaaa16 a răspuns:

Epilarea cu ceara la un salon, sau daca ai aparat si pe cineva care se pricepe te poti epila cu ceara si acasa.
O noua metoda este cea cu zaharul dar o recomand doar la salon. evitand alte complicatii. Cu lama iti creste foarte repede, iar radacina se ingroasa.
Te pup :*

| SirGeo a răspuns:

S-a facut acum epilare cu zahat. lamaie si apa. e o crema se gaseste in farmaci sau te duci la un expert si daca te va epila cu crema aceea de zahar nu e dureros deloc si nu creste deloc pentru ca expertu trage in sensu invers si il scoate din radacini. si nu costa mult. Noroc

| RennaM a răspuns:

Vai da vrei sa ne omori laughing) noi femeile atata vrem sa ramanem fara parul de pe picioare neiritate

| KimHyeSeok a răspuns:

Benzile epilatorii. Iti creste de-abia peste 10-11 zile. Sper ca te-am ajutat. Funda?:*

| Vanessavanessa a răspuns:

Cu un epilator care sa smulga firele din radacina. daca te faci cu crema depilatoare sau cu bigul nu rezolvi nimic deoarece te poti atinge in unele locuri si o sa-ti creasca mai mult par... Sper ca te-am ajutat!