| JackieSue a întrebat:

Ce este bursa scolara?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

O suma de bani pe care o primesti in functie de anumite criterii/ bursa sociala, daca esti caz social, bursa de merit, bursa de excelenta, bursa de studii...

4 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

O suma de bani pe care o primesti daca indeplinesti anumite criterii...

| borsec a răspuns:

Bursa este o suma de bani pe care scoala ti-o da daca esti printre primii la invatatura din scoala.

| dulcika a răspuns:

O suma de bani p care scoala tio ofera pentru ati lua rechizite...si asa mai departe. dar mai exista un fel de de bursa, cea de merit; p care o iei daca ai note bune...happy

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pay daca parintii tai n-au venit suficient pentru ati putea plati rechizitele, scoala ti le ofera