| CRC98 a întrebat:

Ce este Illuminati?
Funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati

În rest, ceea ce se spune despre ei, sunt doar nişte rahaturi inventate de anumiţi oameni foarte trişti dar cu un scop anume.

| RUDOFL4X4 a răspuns:

Este o grupare secreta sunt mai multe chesti despre ei depinde ce vrei sa stii

| BeInnocent a răspuns:

Illuminati : Este un clan secret care conuduc lumea.Multe persoane din showbizul romanesc si-au vandus sufletu pentru a avea succes in cariera. Daca vei fi atent, vei observa ca semnul Illuminatilor apare chiar si pe sticla de cola.

| sanda45 a răspuns:

Ordinul Iluminaților a fost o societate secretă fondată la 1 mai 1776, în Ingolstadt (Bavaria de Nord), de Adam Weishaupt[1], care a fost primul profesor de drept canonic de la Universitatea din Ingolstadt[2]. Mișcarea era formată din liber-cugetători, liberali, republicani (deci antimonarhici) și pro-feminini, recrutați din lojile masonice din Germania, și a urmărit să promoveze perfecționismul prin intermediul școlilor de mistere. În 1785, ordinul a fost infiltrat, dezbinat și suprimat mai întâi de către guvern bavarez pentru un presupus complot și apoi în întregul stat (Reich) german. Acuzația adusă a fost aceea că scopul ordinului este să răstoarne toate monarhiile și religiile de stat din Europa.
Daca vrei sa afli mai multe, citeste Ingeri si Demoni de Dan Brown, un roman plin de actiune si rasturnari de situatie, iar daca nu citesti carti vizioneaza filmul cu acelasi nume, desi cartea bate filmul.