| bluepuff a întrebat:

Ce este sau ce inseamna cand o fata este in periodata fertila?
ce inseamna a fi frigid?
Lamuriti-ma si pe mine va rog happy.
funda. :*

4 răspunsuri:
| Brotacel a răspuns:

Buna!

Perioada fertila la o fata este atunci cand este pe ciclu si poate ramane insarcinata. Iar frigid inseamna o persoana care nu are nevoie sa intretina relatii sexuale.

Pa, pa.

| Smile_3473 a răspuns:

Perioada fertila este atunci cand fata poate ramane insarcinata.
O persoana frigida este acea persoana care nu simte nevoia sa intretina relatii sexuale.
Sper sa iti fie de folos...:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perioada fertila, atunci când fata are mai multe șanse sa rămână însărcinată adică atunci când un ovul a ajuns în uter și poate fi fecundat formându-se astfel embrionul.
Bafta.