| Diana99_9557 a întrebat:

Ce exercitii ar trebui sa fac pentru marirea sanilor acasa?

3 răspunsuri:
| iulikka a răspuns:

Exercitiul "Racheta"

Acest exercitiu este foarte util pentru incalzirea articulatiilor si pentru ridicarea sanilor. Aveti nevoie de un prosop/cordon/curea. Prindeti cordonul ca in imagine, apoi incercati sa aduceti bratele in fata, amandoua odata, astfel incat sa nu modificati distanta dintre ele. Bratul drept (dupa imagine) va ajunge in dreptul coapsei drepte, iar cel stand va ajunge langa ureche, ridicat. Reveniti la pozitia initiala. Faceti 20 astfel de repetari rapide apoi asezati bratele invers.

Exercitiul "Leaganul"

Cu un prosop/curea/cordon puteti exercuta acest exercitiu. Iata in ce consta: coborati mainile la nivelul bazinului si prindeti cordonul la o distanta de aproximativ jumatate de metru pentru inceput. Intrindeti bratele si apoi treceti-le ca un leagan spre spate, pana cand ajungeti din nou cu ele pe langa corp dar cordonul este in spate. Nu dati drumul cordonului. Daca distanta este prea mica, mai departati bratele. Exercitiile se fac zilnic pana ajungeti ca distanta dintre maini sa fie egala cu cea a umerilor, insa aceasta perormanta se obtine lent, nu va asteptati la rezultate rapide. Faceti 50 astfel de repetari

| Sinitar a răspuns:

Ia-ti gantere de 3kg cel putin-cel mult si te intinzi pe podea in forma unei cruci ai o gantera intr-o mana una in cealalta mana si incepi sa le ridici in sus dar le si adunci una langa alta fara sa lasi mana in jos, asa ii si maresti dar ii si intaresti adc nu vor fi lasati.Bafta!

| kestor a răspuns:

Citeste asta:: http://www.2shared.com/file/AAwmeH9q/sandurov11.html
E special pentru cea ce vrei tu.