| Pisiii :x a întrebat:

Ce exercitii as putea face pentru a fi mai inalta [ nu sporturi:baschet, volei, inot etc ]

5 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai daca nu asta ce altceva?straight face
Alege un sport care sa iti placabig grin Asa te inaltiwinking

| Malvina24 a răspuns:

Am inteles ca la baza cresterii si dezvoltarii oaselor sta o glanda, pe care, un manseur specialist in chiropractica poate controla acesta glanda. Dupa cateva sedinte se pot obtine rezultate (crestere de 3-5 cm, intr-un timp relativ scurt, de 5-6luni)

| Emeraude a răspuns:

Pai, astea sunt cele mai indicate pentru a te inalta. Dar poti face si exercitii de intindere a tendoanelor sau sa mergi pe varful degetelor de la picioaresmug. Nu am incercat nicio varianta, deci nu te asigur de rezultate.

| ATB a răspuns:

Eu stiu 2 tipuri care functioneaza. daca ai posibilitatea sa stai atarnata de o bara. sa te ti cu mainile si picioarele sa fie in aer... daca nu incearca sa te intinzi cat poti de mult. te ridici pe varfuri si mainile intinse astfel incat sa incerci sa "atingi tavanu". spor la treaba

| sakura_4619 a răspuns:

Cea mai buna metoda este sa stai atarnata timp de cateva minute zilnic de o bara si te asigur ca vei mai creste in inaltime! Sper ca acest sfat iti este de folos!