| Nein a întrebat:

Ce farse pot face de 1 aprilie?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

O sa iti spun una pe care obisnuiesc eu sa o fac.
Poti ascunde un obiect pe care stii ca persoana careia vrei sa ii faci farsa il foloseste zi de zi si care ii este foarte folositor. Apoi, in locul unde era initial obiectul pui un bilet, in care ii scrii sa il caute intr-un loc aiurea, iar in locul acela pui un alt bilet si tot asa, pana cand ii dezvalui locul unde l-ai ascuns, in final.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Le pui cianura in apa nu s-a prins nici unul acum...

| Vichtory a răspuns:

Gasesti aici http://www.umor.ro/farse.php
Bafta, funda?

| mariuseu12 a răspuns:

Asta e epica : fi atenta cumperi un pachet de biscuiti oreo ii rasucesti ...lingi crema laughing apoi ii ungi cu pasta de dinti j servesti nefericita victima laughingeu am incercat. o si merge de minune + ca nu face nici un rau laughing

| չﻨгﻪรէﻨĸ a răspuns:

Multe. Poti sa ii spui ca are ceva pe tricou....sau nu stiu altceva.

| IULY991 a răspuns:

Sunt multe de la glume haioase pana blume proaste...
-Glume originale : Trebuie sa il minti pe pacalici.
ex.: Ai sireturile desfacute; Uite-l pe Mos Craciun/D-zeu/Bigfoot :)), Vedeti ca avem test la matematica! ect.
-Glume mai rautacioase : Aici trebuie sa fi mai rapid, dibace si carismatic sau sa nu fie persoana respectiva in incapere.
ex.: Ii schimbi caietele intre ele (cel de fizica cu cel de chimie, dar schimbi copertile); Ii muti ghiozdanul pacaliciului la un alt coleg; Ii inlocuiesti pasta de la pix cu una care nu merge [o parte din farsele astea se fac in scoala, liceu, facultate]

Si mai poti citi aici si iti dai cu parerea :
http://ozi.ro/farse-de-1-aprilie/

Funda?