| wanda a întrebat:

Ce filme cu adolescenti stiti? Preferabil mai romanticelove struck...

Răspuns Câştigător
| addicting a răspuns:

Uite iti spun eu niste filme tare dragute da nu sunt neaparat cu adolescenti insa sunt cele mai tari si m-au impresionat pana la lacrimi(personajele sunt adolescenti...probabil actorii nu preahee hee
ok, unul dintre ele l-am vazut de curand e asa tare.adica nr 1
1.Remember Me(e cu Robert Pattinsonlove strucklove struck)-Tyler este un tanar de 21 de ani al carui frate a decedat la aceeasi varsta insa cu multi ani in urma, mai are o sora Caroline, putin mai ciudata deoarece isi arata sentimentele si gandurile prin arta singurul care o intelegea e fratele ei Tyler, mama lor e recasatorita iat tatal are o firma tare in New York. Tyler era genu de baiat care traia clipa, fuma, bea.chestii de genu, pana cand isi da seama ca viata nu e asa de usoara de cat pare si din cauza asta din niciun motiv foarte intemeiat se ia la tranta cu un politist care il baga in inchisoare.Colegul lui de camera il vede pe acel politist cu o fata, Abby, fata politistului si ii propune lui Tyler sa se razbune pe politist ca la bagat in inchisoare, facand-o pe Abby sa creada ca o place...insa pana la urma Tyler se indragosteste de ea si traiesc o poveste super frumoasa... el afla ca nu numai fratele lui Michael murise atat de tragic cat si mama lui Abby murise jefuita si impuscata de fata cu ea cand avea o varsta frageda
Pana la urma Abby afla adevarul si de pariul cu razbunarea facut de Tyler, insa acesta sufera pentru ca o iubea enorm
In tot acest timp se afla intr-un conflict cu tatal lui care nu il mai intersa de el sau de surioara lui si Tyler ii striga toate aceste lucruri in fata cu speranata ca se va ocupa de fetita lui si ii va arata cat o iubeste vizitand-o mai des, caci statea cu mama ei.
Colegul lui Tyler se duce la Abby incercand sa-i spuna cat ii pare lui Tyler de rau si cat o iubeste, aceasta renunta la ura si il insoteste la expozitia de arta a lui Caroline, printre toate tablourile pe care le facuse avea si unul pentru tatal ei, insa aceasta nu vine si Tyler se infurie plecand la biroul lui fara sa ii pese ce circ o sa faca acolo...
Insa pana la urma lucrurile se rezolva si cu Abby, si cu Caroline si cu tatal sau
La sfarsit Tyler il suna pe tatal sau si ii spune ca il asteapta la biroul lui ...nenorocirea este prezentata in ultimile scene in clasa la Caroline, unde pe tabla este data de 11 Septembrie 2001
Iti imaginezi apoi imagine lui Tyler la fereastra, marindu-se si descoperim din pacate ca se afla World Trade Centercryingcrying
filmu asta m-a impresionat pana la lacrimi la fel si A walk to remember, tot cu adolescenti...

tragice si romantice... te rog da-mi steluta ca cred ca am scris aici mai mult de 20 de minkiss

6 răspunsuri:
| βǿβǿ a răspuns:

Angus, thongs and perfect snogging este un film superblove struck si cat de cat romanticbig grin

| meeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

O noua cenusereasa, mean girls, majoretele

| Grunwaldmantuitorul a răspuns:

Incearca The Notebook

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cruel Intentions (1999) mi-a placut.
Este destul de " romantic " zic eu laughing, merita sa il vezi.
Fii atenta la finalwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe:a walk to remember, remember me, raise your voice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angus, Thongs and Perfect Snogging film prikolinii