| anonim_4396 a întrebat:

Ce genuri de filme va plac? Argumentati!

Răspuns Câştigător
| eb4ever a răspuns:

Mmmm sincer imi plac atat filmele romantice, comediile, cele de actiune cat si cele de groaza.doar ca depinde de starea mea deci, daca esti stresata sau suparata(din orice fel de motiv)cauta o comedie buna! daca esti plictisita.cauta o actiune, cand ti se pune pata si te tin pantalonii ia un film de groaza iar cand esti indragostita... ia un film romantic( cel putin asa consider eu)

17 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Comediile pentru ca ma fac sa rad si pentru ca ma binedispun.happy

Anna
| Anna a răspuns:

Comediile si dramele romantice.

| psiholoaga a răspuns:

Comediile, vad cam tot ce apare. O portie buna de ras scade nivelul de stres. Rar vad si drame sau sf-uri, daca imi sunt recomandate de cineva. Niciodata horror-uri, filme politiste. Ma plictisesc.

mariana
| mariana a răspuns:

Mie imi plac filmele dupa cazuri reale, SF-urile, filmele istorice, comediile romantice, filmele documentare din anumite domenii de activitate si orice alte filme bune din care poti sa inveti ceva si care au si darul de a te relaxa.
Am urmarit si cateva filme horor in viata mea, insa acest gen nu-mi place pentru ca, asa zisa adrenalina pe care ti-o insufla, are urmari, in sensul ca anumite firi mai sensibile pot avea cosmaruri, iar subconstientul lor in loc sa le aduca linistea si odihna, prelucreaza aceste informatii pe care ulterior le poate transforma in imagini onirice de groaza. Apreciez ca, viata actuala ne cam "pregateste", din cand in cand si scene de "groaza", de "criza", precum si alte surprize la fel de neplacute si nu trebuie sa ne mai incarcam suplimentar si cu "grozaviile" tratate pe micile sau marile ecrane in filmele horor. Desigur gusturile sunt diferite si de aceea exista regizori si scenografi care trateaza subiecte diferite in filmele pe care le produc, tocmai pentru a "multumi" pe toata lumea. Psihologii ne sfatuiesc totusi sa ne ferim de imagini socante, pentru ca acestea nu fac bine sufletului nostru, pe care macar de acest gen de poluare ar trebui sa-l ferim. Filmele sexi sau porno sunt un gen pe care nu-l agreez pentru ca, noi romanii am fost invatati sa avem o anumita pudoare si pentru aceasta, relatiile intime trebuie sa ramana intre cei patru pereti si sa nu fie o sursa in plus de excitatie, pe seama faptului ca si altfel, etapa pe care o parcurgem este plina de prea mult sex si libertinism si aceasta conduce la faptul ca, unii puberi sau adolescenti sunt curiosi "sa puna in practica" ce vad pe micile ecrane, atunci cand nu sunt supraveghiati si asa se produce o maturizare fortata a individului, care are repercursiuni asupra sufletului acestor tineri, lucru care nu este de loc in avantajul lor.
Se produc anual multe filme despre subiecte diferite, multe filme sunt doar cu caracter comercial, motiv pentru care nici actorii consacrati, care joaca in ele, nu prea reusesc sa-si puna in valoare talentul. Tema este interesanta si pe seama ei se pot purta multe dezbateri insa decat sa urmarim un film slab, mai bine lecturam o carte buna si aceasta nu va imbogati sufletul si ne va face mai intelepti si mai buni.

mlm
| mlm a răspuns:

Cele care sint de bun simt si cele care poti intelege ceva, nu imi plac filmele care nu au nici un sfarsit.

| dulshe a răspuns:

Cele romanitice(nu porno) imi place cand se termina cu final fericit:X

| andi a răspuns:

S. f.-urile, pentru ca in filme sunt lucruri interesante, tot timpu se intampla lucruri noi, nedescoperite

| dance4life a răspuns:

Horror, mult suspans si adrenalinalaughing

| mary_9593 a răspuns:

Pai imi plac comediile si filmele de groaza.
Comediile pentru ca ma inveselesc
Filmele de groaza pentru ca ma tin in suspans

| just.for.you a răspuns:

Daca e iubithu langa mine imi plac cele de groaza caci daca ma voi,, speria'' sar la gatu prietenului meu si gat daca nu cele de comedie pentru ca ma fac sa rad!laughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Comedie, mă relaxează și bine dispune.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comediile, fiindca ma elibereaza de stres.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pornolaughing_

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai toate genurile, mai putin telenovele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Groaza comedie si porno

| reka4567 a răspuns:

Drama/romantic/dragoste - pentru ca e ceva nou diferit de lumea reala si pentru acele putine ore cat tine un film te poarta intr.o lume pe care nu neaparat o poti trai in lumea reala: gen "totul e perfect baieti perfect vezi doar in filme"

de asemenea imi plac si filmele pe baza reala sau ceva ce e mai greu de inteles dar in momentul in care il intelegi te intereseaza mai mult

| nicula a răspuns:

Erotic