| Rebecutza999 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru clasa a 7a ghiozdan sau geanta?

10 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Ghiozdan pentru ca il pui in spate si ai un echilibru, pe cand geanta aceea o porti pe umar si nu ofera o oarecare stabilitate.

| adinaxD a răspuns:

Gentile se poarta mai nou, dar eu una iti recomand ghiozdanul pentru ca e mai usor cu el si o sa ai multe carti si caiete de carat in clasa a7-a, mai ales daca mergi pe jos la scoala.

| MakoMory a răspuns:

Anul asta am avut geanta si aveam niste dureri ingrozitoare de spate asa ca prin decembrie imi luasem ghiozdan big grin

| Roses a răspuns:

Poti sa spui ca gentile sunt la moda si frumoase(si chiar sunt frumoase),dar sunt foaarte incomode, plus ca, daca geanta se tine pe un umar, risti sa-ti deformezi mai repede coloana decat cu un ghiozdan). Gandeste-te cand vei avea ore grele si trebuie sa cari cu tine tot biroul. laughing Un ghiozdan e mai bun, poti sa duci cartile mai bine. happy

| Soborigozaur a răspuns:

Ghiozdan dar mai micut... sau rucsac happy

| Leops a răspuns:

Genda e mai bine pentru fetehee hee

| kriskiky a răspuns:

Ghiozdan-nu cred ca intr-o eganta iti vor incapea toate cartile de anul acesta

| Rebecutza999 explică:

Multumesc la toti pentru raspunsurile sincere vas da la toti funad da n-am cum va multumesc din suflet kiss

| TheDarkQueen a răspuns:

Geanta deformează umerii, așa că eu îți recomand ghiozdan

| Answer95 a răspuns:

Ghiozdan...si eu am avut anul trecut geanta si era tare, dar nu merita sa te doara umerii doar ca sa arati tare. poti sa iti alegi si tu un ghiozdan ...de care iti place tie, dar iti spun cele cu printese nu sunt prea faine rolling on the floor. oricum ghiozdan sa fie, daca nu o sa vezi ce o sa ti se intample.