| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna "a avea pitici pe creier"? La ce se refera expresia asta?tongue De exemplu cand iti zice cineva ca : aa fata aia are "pitici pe creier"?hee hee

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Cand spui despre cineva ca are pitici pe creier, inseamna ca nu-i in toate mintile, e nebun, ticnit, zalud, nu-i sanatos la cap. Expresii similare: ii fileaza o lampa, are piticuti la scufita, e dus cu capul etc. Sper ca acea fata sa nu fii tu.

| darrio2007 a răspuns:

Are apucaturi bizare.

| trafikantu a răspuns:

happy hai ca esti simpatic(a), e veche vorba asta, inseamna un fel de nebunie, are pitici pe creier-> nu`i sanatoasa, mai mult se spune in joaca, la misto, intre tineri, dar cateodata spus la ciuda poate insemna cu adevarat descreierat.

salutwinking

| pisicel_5329 a răspuns:

Matusa mea imi mai spune asa in gluma laughing!
Inseamana ca aceea persoana e `putin sarita de pe fix` laughing

| Damaschin_Dorina_1953 a răspuns:

Cand spune cineva ca ai pitici pe creier ce inseamna