| SplashFire a întrebat:

Ce inseamna atunci cand...practic te gandesti la 2 lucruri diferite in acelasi timp. Adica citesc (stiu sigur ca citesc), dar gandul o ia in alta parte.Mentionez ca citesc in gand, nu cu voce tare. Mi se pare ciudat pentru ca ma gandeam la diverse, si avansam cu ce citeam in acelasi timp. Parca--creierul ar fi impartit in 2, iar eu sunt constienta de asta. Funda pentru cel/cea care ma lamureste.

Răspuns Câştigător
| AlissaDăăă a răspuns:

Si mie mi se intampla mai mereu, numai ca dupa aia uit ce am citit si trebuie sa recitesc macar cateva cuvinte ca sa imi aminteschee hee.

1 răspuns:
| AlexC a răspuns:

Inseamna ca nu esti atenta. Atenia se dedica unui singur lucru, dar la tine atentia a fost impartita. Nu e nimic neobisnuit.