| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna atunci cand visezi ca saruti un necunoscut?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, poate insemna ca vei intalni pe cineva nou, care va aparea in viata ta, sau poate insemna ceva nou in viata ta, nu neaparat persoana, daca e vb de baiat e de bine, se zice ca daca visezi fete e un lucru rau, insa baietii in vis e ceva bun... poate insemna si nevoia de schimbare, de ceva nou, sau nevoia de tandrete, daca e vb de un sarut primit de la un necunoscut...asta e din auzite nu e sigur, insa asa se zice...winking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Ai grija ca te pandeste o mare surpriza ...vei fi ceruta in casatorie, sau vei intanli omul drag.

| diana a răspuns:

Cand visezi ca saruti un necunoscut inseamna ca visezi ca saruti un necunoscutlaughing

| copilu a răspuns:

Poate ca il vei intalni..curand si il vei saruta..SAU poate doar dorinta de a avea pe cineva langa tine ...singuratatea e cea mai grea suferinat..pacat...

| Andraa_3088 a răspuns:

Eu zic sa nu te ghidezi dupa vise. De cele mai multe ori visele sunt efectele subconstientului nostru. Cat despre ce inseamna, dupa cum vezi, difera de la site la site, cultura la cultura.

| msgirl a răspuns:

Nu stiu... visezi k iti doresti sa sarutzi? sau vrei prieten? grea intrebare

| scarllet a răspuns:

Daca saruti pe cineva in vis, ar trebui sa te astepti la necazuri, daca primesti un sarut, te va cuprinde un dor de cineva drag, sau te vei impaca cu cineva. Sarutul din vise poate insemna si inchinaciune. Daca refuzi un sarut in vis e semn de ocrotire, de bun simt. Sarutul cu o persoana de acelasi sex in vis inseamna ca ascunzi ceva foarte grav.

Asta e tot ce am gasit pe googlelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca te f. e un cunoscut.ai grija sa nu te ia prin surprindere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

-daca dai sarutari cuiva, e semn de necazuri;
- daca tu esti cea sarutata, te va cuprinde un dor de cineva drag, te vei impaca cu cineva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

You need to get laid!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inseamna cand visez ca sunt ceruta in casatorie

| mary_2889 a răspuns:

Uita-te si tu aici....cred k o sa iti fie de folos;)........http://www.acvaria.com/index.php?p=dictionar

| MG_Miki_1994 a răspuns:

De cele mei multe ori cand visezi ca te saruti cu un necunoscut simti nevoia de afectiune, de dragoste din partea celor dragi si incercarea de a trece peste o despartire incercand sa schimbi totul crezand ca vei gasi o noua iubire!