| poechce a întrebat:

Ce inseamna cand visezi ca iti moare mama?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele niciodata nu sunt viziuni ale viitorului...visele sunt doar imagini numai din mintea ta care arata sentimentele tale, mai ales cele care nu le sti sau nu le arati

Sa visezi ca moare cineva la care tii f mult, adica mama ta, inseamna ca tii FOARTE MULT la ea... o iubesti f mult, nu vrei s-o pierzi niciodata. Nu inseamna nimic de rau... e doar un lucru obisnuit, o iubesti pe mama ta...
Poate s-a intamplat ceva in ult. vreme in viata reala care te-a facut sa o iubesti atat de mult incat si cand dormi te gandesti numai la ea.

15 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Înseamna ca mama ta a trecut cu bine un obstacol al vietii, nu ai de ce sa-ti faci probleme totul va fi bine.

| Marry:X a răspuns:

Buna. Inseamna ca va trai muuuuuuuulllllllllltttttttt. Cand visezi ca moare traieste mult.big grin. Dar daca visezi ca se misca un dinte din fata, te doare il pierzi atunci chiar moarecrying. Scuze, dar asta e adevarulsad. Oricum, nu o sa moara. D-zeu e mare:*. Pa pa

| madagascar a răspuns:

Ma pricep la vise, asa ca stai linistita e de bine, daca in vis era moarta inseamna ca i-a murit moartea adica va trai mult, si eu mai am vise de genul asta dar am invatat ce inseamna mai toate. unele nu au semnificatie dar unele au.eu visez in culori, simt gust, durere, am toate simturile.

| anda_9874 a răspuns:

Din cate stiu eu, inseamna ca "i-a murit moartea". E ceva de binewinking

| poechce explică:

Harciog, ma sperii sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In seamna ca ai pierdut-o intr-adevar dar in vis.Deci va ramine printre noi pina cind vei visa intr-o noapte ca ti-ai scos maseaua si va curge singe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca vrei tu raspunsuri asa de concrete, de ce nu cauti pe google...carte de vise?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevena intimp ce esti indrumata spre carti eu iti dau din experienta.Nu-i de speriat nimic ce face parte din viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca va mai trai vreo 60 de ani, timp in care te va bate la cap cu aceeasi inversunare: "Fa-ti patul!", "Nu te mai culca asa tarziu!", "Nu mai chiuli!"...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic rau. Din cate stiu eu inseamna ca i-a murit moartea, adica... daca o sa i se intample ceva in viitor o sa traiasca, nu o sa moara.
Eu ma chinui acum sa aflu ce inseamna cand visezi ca iti ceri scuze... m-am certat cu un prieten bun...si de 1 saptamana ma visez cerandu-mi scuze in fata lui.MA PUTETI AJUTA.PLSbig grinsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut acelasi vis si asa am auzit si eu ca ins ca i-a murit moartea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visele sunt rodul imaginatiei noastre sau a temerilor noastre deci tu cand dormi vsubconstientul lucreaza si probabil ca ati aut ceva probleme in familie si din cauza asta ai avut acel vis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se intampla cand visezi ca te dor dinti si iti curge sange de la ei

| stronzzo a răspuns:

Sa iti spun mai multe chestii cand visezi gandaci inseamna bani, cand visezi sange inseamna boala probleme, cand visezi ex. tie frica de o persoana si o vezi in vis sa zicem politai asta inseamna ca vei avea o problema vei fi suparata etc cand visezi ca iti moare mama inseamna viata eterna babesc insemnand ca i-a murit moartea si sa stiti ceva visele sunt reale daca le dai inportanta cautati in bibloteci carti despre vise nu costa mult si o sa vedeti cam ce inseamna un viss, visele sunt imagini din trecut care se pot adeveri cine are accest dar de a visa este bine, altii se roaga sa viseze happy cautati pastile de vise sunt chiar pe internet, o sa ajungeti in lumea viselorhappy e superb garantathappy o zi buna

| Nistor_Teodora_1982 a răspuns:

Mama ta e bine acum?