| bluelikenever a întrebat:

Ce inseamna hipster?

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Potrivit „Urban Dictionary", cel mai autorizat dictionar online al limbajului urban, hipster, care deriva din termenul slang „hip", cu alte cuvinte „informat despre ultima moda", este o subcultura a unor persoane cu vârsta cuprinsa intre 20 si 30 de ani care cred in gândirea independenta, anticonformism, creativitate, arta si muzica indie.

Sa te imbraci „hipster" inseamna sa dezgropi tot ce e mai rau in moda ultimilor 20 de ani si sa fii teribil de „fashion". Se intâmpla deja de câtiva ani, mai ales in SUA, dar 2008 poate fi decretat anul introducerii in circuitul italian a unora dintre hainele considerate pâna in urma cu câtiva ani absolut interzise.

Sursa: http://www.financiarul.ro/......t-posibil/

2 răspunsuri:
| CatelusulTau1221 a răspuns:

Un stil

| adevarulplagiat a răspuns:

Definitia este inexacta inclusiv in wikipedia...cea care nu le știe pe toate.iți recomand sa citești putin articolul de aici:
http://adevarul.tk/2014/04/30/hipster-definitie-ce-inseamna-hipster/