| anducu a întrebat:

Ce inseamna iubirea? cum descrieti sentimentu' asta?

5 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Iubirea = batai de inimia pentru dureri de cap.

| Didw a răspuns:

Ceau :*
Ce inseamna iubirea --> A iubi înseamnă a înceta să trăieşti pentru tine, a face ca toate sentimentele omeneşti, teama, speranţa, durerea, bucuria, plăcerea să nu depindă decât de o singură fiinţă; înseamnă a te cufunda în infinit, a nu găsi nici o limită simţirii, a-ţi închina viaţa unei fiinţe în aşa fel încât să nu trăieşti şi să nu gândeşti decât pentru a o face fericit/ă.
Iubirea... este un sentiment placut, o stare de bine! Intr`adevar cei ce iubesc se gandesc mai mult de jum d zi la persoana pe care o doresc.si vor sa fie langa ea in acel moment! Atunci cand iubesti vrei ca persoana d langa tine sa te iubeasca, sa iti marturiseasca ceea ce simte si sa iti demonsetreze! in final tot ce zic... este un sentiment pe care toti il vom aveahappy
Aceasta este parerea mea. Bye >big grin

| MichelleC a răspuns:

Iubirea...
Cel mai frumos sentiment.
Are si parti proaste...suferi enorm :[[
sincera sa fiu cand sunt indragostita nu imi mai doresc nimic blushing

| Ralucutsa a răspuns:

Este un "feeling" nemaipomenit...
Este o senzatzie atat de placuta sa stii ca oamenii dragi tie te iubesc si te pretuiesc atat de nemarginit si de sincer
Pentru mine iubirea nu ar insemna nimic datorita varstei mele de numai 11 ani... Dar simt oamenii dragi mie ca imi simt iubirea atat de mult, pe care le-o port si ma simt extraordinar
Este cred ca cel mai sincer sentiment pe care Dumnezeu ni l-a dat noua, oamenilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea? neliniste, vrei sa stii ce face,, el"(ea)nu ai stare, esti fericit cand il vezi si il auzi, te doare cand sufera, vrei sa ii iei tu durerea daca ai putea. iubirea? E cel mai frumos sentiment dar si cel mai greu de intretinut! Iubirea? Este totul, e flacara care intretine viata!