| Andruta a întrebat:

Ce inseamna o carte pentru voi? urgeent. funda celui mai frumos. raspuns.

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Cartea este un univers inchis intre file albe, un unifers care prinde viata ori de cate ori cititorul ii mangaie paginile cu degetul si titerele cu vederea.Offf.nu am inspiratie de loc.Revin imediat si cu altceva, dar sper ca iti da idei si ce am zis acum...

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un interlocutor genial.Prin expunere, te face sa te adancesti in tine

| CybeRAthlete a răspuns:

Cartea multa vreme a fost obiectul de studiu cel mai important, cu cea mai mare baza... ne forma ca si caracter, inteligenta, cultura generala, etc. in ziua de astazi, nu mai este cel mai important lucru ce denota cultura, asa cum internetul este plin de idei folositoare, notiuni, etc.
Poti face o compunere sau un comentariu foarte frumos legat de chestia asta.
bafta

| LostInDreams a răspuns:

Http://www.referat.ro/......67467.html
Uite inspira-te si de aici putin:), am promis ca revin totusi;;)

| Nothing05 a răspuns:

Pentru mine cartea este cel mai bun prieten.

cand citesc parca trec in alta lume...de la realitatea cruda la o lume de vis.

cartea este flacara sufletului.

fiecare carte pe care o citesti intareste caracterul, emotia si sensibilitatea ta.

prin citirea unei carti, ma eliberez de toata energia negativa acumulata si ma relaxez.

cartea, poate prinde viata daca sti sa visezi.

| Marynna a răspuns:

Depinde ce carte. Daca este o carte care imi place, atunci inseamna ceva frumos, care ascunde putin mister poate, pentru ca esti curios sa vezi ce se va intampla in continuare. Daca este insa o carte care nu imi place, atunci nici nu ma uit la eahee hee

| Kenny a răspuns:

Http://www.referat.ro/......67467.html
Inspira`te de aici, ca de aici m`am inspirat (a se citi copiat) eu si inca o jumatate de clasa pentru tema la romana! =]
Hai, sariti cu stupidu', ca "generatia din zilele noastre" nu mai stie altceva decat copy-paste! :-j

Răspuns utilizator avertizat
| foxi a răspuns:

O carte pentru mine inseamna o noua experienta, o acumulare!

| Andruta explică:

@Alexandraaa draga meah nu e grea, dar pur si simplu vreau o parare.nu e grea deloc ma stai calm eminescule.ca la calkulator suntem tooti smecheri asa ca nu te ambala.

| Andruta explică:

Folosesteooh go on. fatooo invata lb romana si apoi vb cu mine.rolling on the floor

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cartea iti tine de cald iarna cand nu ai lemne.

| XMyzue_1273 a răspuns:

Ce fel de carte?
De povesti: inseamna ceva plin de mister.
Un manual: Inseamna ceva ce ne invata lucruri bunerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o izvor al cunostintei ce ne invata multe