| Nataly4Ka a întrebat:

Ce inseamna pentru tine iubirea, sentimentele, cuvintele de dragoste? Astept parerea voastra...

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

Iubirea este un sentiment pe care fiecare om il traieste ( simte ) cel putin o data in viata.
Sentimentele sunt motive pentru care traiesti. Fara sentimente eu nu as putea razbi in aceasta lume cruda. Fara sentimente as fi o fiinta nenorocita care nu ar sti ce`i aia bucurie, ce-i aia tristete.
Cuvintele de dragoste sunt motive pentru care aleg viata inainte de moarte. Ador sa mi se spuna cuvinte dragostoase, ador sa le soptesc la urechea celui iubit. Pacat insa, ca de multe ori cand ni se spun cuvinte de dragoste, aceste cuvinte nu sunt intotdeauna cele adevarate. Ma bucur ca iubesc, ca am sentimente si ca rostesc cuvinte de dragoste!

3 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Buna pai pentru mine iubire = aer adica ai nevoie de iubire ca de aer

de fapt nu pot sa iti spun in cuvinte ce inseamna iubire pentru mine love struck

| 202 a răspuns:

Totul:X eu traiesc din asta
pentru ca sunt multe necazuri in vitza
si alaturi de cel drag ctrec peste
am cui sa spun ce mi se intampla fara sa fiu certata happy
dar trebuie sa ai pe cineva de incredere langa tine caruia sai spui ce simti sa ti la el/ea :*
acum nu vreau neaparat funda! dariubirea mai intai trebuie sa cauti persoana caruia sa i te daruiesti ca sti cum sunt baietii din ziua de azi
si dragostea e oraba :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine dragostea e ca o stea ce straluceste numai noaptea pentru ca ziua e pustie ca si inima mea si sper ma rog ca noaptea sa imi fie sclipirea sufletului meu pentru ca eu am sa iubesc doar pe cea care o sa ma IUBEASCA