| SelenaDesire a întrebat:

╰ ╯Ce jocuri cu carti de joc stiti? Ceva mai nou, nu Macao Razboi, Tabinet. Bineinteles, daca imi puteti da si instructiuni big grin FundA garantat!╰ ╯

3 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Pai stii cumva jocurile:
-Minti
-Popa postrul
-Septica
-Razboi
-Pacalici
-POker!
Astea sunt jocurile pe care le stiu!

| aNqWtSa a răspuns:

Buna!
Eu stiu un ii zice trombon.
Se impart toate cartile ca la razboi si da fiecare maxim 2 carti jos si spune una dintre cele 4 culori ale cartilor.De exemplu pune doua carti jos si zice doua carti de inima rosie.Iar celalalt daca crede ca minte si nu a pus inima rosie jos poate sa ii zica trombon daca a mintit le ia cel care le-a pus daca nu a mintit si e adevarat ce a zis le ia cel care ii zice trombon.
Disctractie placuta!
Astept funda big grin.

| aNqWtSa a răspuns:

Scuze am uitat sa iti zic ceva.
Carttile care le dai jos se pun cu fata in jos sa nu se vada ce carti sunt.
Iar jucatori dupa ce se impart toate cartile se pot uita la carti...Se tin la fel ca la macao.