| Lucinca a întrebat:

Ce locuri de munca pe timpul verii as putea sa fac (am 14 ani stau in br)?
fundita

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Ai putea impartii pliante pe strada,la metrou,in gara (depinde de lume, cu cat mai multa, cu atat mai bine)(castigi cam 30ron pe ora), te poti angaja la McDonald's, imparti ziare. Am o colega care s-a angajat intr-o farmacie si o plateste cu 5-7 mil. pe luna pentru ca face reclama la diverse promotii,la diferite medicamente,creme etc.
Poti sa incerci si intr-un supermarket (stii standurile alea cu diverse: sucuri,pliante,biscuiti,mancare).
Daca stii bine o limba straina poti ajuta cu traducerile unor texte, pe care evitent iei si bani, ori poti da meditatii unor copii de cls 1/2/3 la materiile la care te descurci mai bine.
Poti de asemenea sa faci pe baby-sitterul si stai cateva ore cu copii vecinilor si pentru alea cateva ore,sa te plateasca. Ori daca nu,te duci prin vecini (de obicei la cei mai in varsta) si speli vasele,faci curat prin casa, dai cu aspiratorul, le plimbi cainele si te platesc cu 10-20 ron pe zi, sau depinde cat au.; p
Bafta!

3 răspunsuri:
| StopTheWar a răspuns:

Poti sa te duci pe la anumite firme si sa intrebi daca nu te pot angaja, impartind pliante pe strada

| danya5 a răspuns:

Buna si eu sunt din braila intra pe obiectiv vocea brailei si vezi ca au locuri de munca.pup