| inflicted a întrebat:

Ce locuri din Romania merita vizitate? In afara de orasele populare, Brasov, Sibiu, Cluj etcetera.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Partea de clisura dunării unde e chipu lu decebal. și dacă e vorba de stat nu doar vizitat recomand cu toată inima Dubova, e un loc superb dacă prinzi cazare cu priveliște.
Cascada Bigăr sau cum îi zice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da cate nu sunt...
Muntii Apuseni cu pesterile si cascadele din zona.
Clisura Dunarii
Delta Dunarii
Manstirile si cetatile din Nordul Moldovei
Cheile Bicazului, Lacul Rosu
Transalpina, Transfagarasean, Transbucegi, Transrarau
Sfinxul, Babele
Bisericile fortificate si satele traditionale din Transilvania

| sierra1 a răspuns:

In orice oraș și județ e ceva ce "merită" vizitat

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Slănic Moldova, Tg. Ocna, Mănăstirea Măgura Ocnei, Mănăstirea Sihăstria Neamțului, Mănăstirea Secu, etc.