| Ionut0988764 a întrebat:

Ce nota trebuie să iau la romana si mate in clasa a 8a la evaluare sa intru la liceul militar(Câmpulung Moldovenesc ). Si ce probe trebuie să trec pentru a admite....va rog cu date cat mai exacte... si va rog fara linkuri! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Nu intri pe baza notelor la testul din clasa a 8-a. Se dau teste de admitere. Chiar daca nu vrei link (ti-e greu sa citesti?), iata aici conditiile si testele din anii precedenti, pentru colegiul din Campulung Moldovenesc: http://www.colmil_sm.forter.ro/admitere-ro.html

| Salmancan007 a răspuns:

Buna! Sa stii ca inscrierile la liceul militar s-au incheiat la fel si probele sportive mai este testul grila la romana si la mate. Acum sa-ti explic cu media cum sta..media pe care o vei lua la testul grila de la ei va conta 70% iar 30% media pe care o vei lua la evaluarea nationala impreuna cu cei 4 ani de invatamant(adica media normala de admitere in liceele civile).A si ca sa treci proba de verificare a cunostintelor trebuie sa iei peste 6. Asa ca succes daca ai trecut de toate astea inseamna ca poate ne intalnim acolo.Mai multe detalii ai pe site-ul lor!