| Bighibibi a întrebat:

Ce parere ar avea despre mine baiatul pe care il plac daca i-asi spune verde in fata ca il plac, gen: "stii... imi cam place de tine..." cerandu-i sa imi spuna daca el ma place sau nu( tie iti place macar umpic de mine? )

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E ok sa-i spui ca-l placi dar nu-l intreba si pe el daca simte ceva, lasa-l sa actioneze si in functie de reactiile lui de viitor iti vei da seama daca e reciproc sau nu (daca continua sa te caute, daca-ti marturiseste si el ca te place etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce e nevoie de intrebarea asta? Apropie-te cat mai mult de el, incearca sa petreci timp alaturi de el, sa-l cunosti si iti dai seama daca se simte bine in prezanta ta sau daca te evita.

| bibi518 a răspuns:

Eu zic sa petreceti cat mai mult timp impreuna, sa va distrat si la un moment dat o sa va dati seama singuri daca va placeti sau nu, cine stie, poate si el te place si nu stie cum sa ti-o spuna happy
Bineinteles ca este alegerea ta cum vrei sa-i spui, deci poti folosi si metoda directa, insa este mai riscanta happy
Bafta!winking