| penelopecruz a întrebat:

Ce parere aveti despere numele 'CRINA'? FUNDA!:*

Răspuns Câştigător
| eli22 a răspuns:

Daca zicem ca ne place, ne dai funda, chiar daca de fapt nu ne place? Sau daca nu ne place, ce o sa faci, iti schimbi numele?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Frumos ca o floare, imi place

| LarissaMouse a răspuns:

Buna! Mie Crina mi se pare un nume cam ciudat, pentru ca ma gandesc doar la floare, adica la crin.E un nume destul de dragut, dar in loc de Crina imi place mai mult Corina.Important e sa iti placa tie happy

| zurick a răspuns:

Imi place mai mult numele meu si anume Miryam decat Crina ceea ce este foarte ciudat(...)
Oricum, important este sa-ti placa tie si nu noua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică numele Crina e ciudat. Bine că Isabelle, Anne Maria, Sophia, Agnes şi eu mai ştiu ce alte cretinităţi sunt mai normale. laughing

Mie mi se pare un nume frumos. Neaoş.

| Madayna a răspuns:

Este un nume foarte frumos, imi place.

| Public22 a răspuns:

Un nume frumos

| Peaches a răspuns:

Numele de Crina este un nume delicat, exact ca floarea de crin.winking

| Z3R0H0uR a răspuns:

E destul de dragut, dar totodata putin ciudat. Cum a zis si @papusica97, ar merge Corina! happy

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Heii!
Parerile sunt impartite aici ...pentru mine CRINA e doar un nume oarecare, nu imi transmite nimic.Nu pot zice ca e urat, insa este banal. ♥ Te puuup ♥
PS: nu stiu pentru ce iti trebuie, si carui raspuns i-ai putea da funda thinking laughing dar treaba ta. :* ♥

| Bella1love a răspuns:

Este un nume dragut si avand in vedere ca este mai rar, inspre deosebire de Maria, Alexandra care sunt foarte des intalnite.Numele de floare arata sensibilitatea si finetea fetei.
Sper ca te-am ajuatat happy

| EuDeeu a răspuns:

Crina este un nume de origine greceasca. Numele de flori au o lunga istorie la noi ca nume personale. Numele Crina nu pare sa faca exceptie de la regula, desi la origine prenumele nu pare sa fi fost creat in romaneste, ci in greceste.Nu este un nume urat dar pare putin ciudat deoarece atunci cand auzi numele Crina te induce spre o floare nu spre o fata irezistibila sau adorabila.Acum nu trebuie sa ti cont de parerile noastre, e important sa-ti placa tie! :*

| veX0r a răspuns:

Crina Antonescu!

Cum sună? Ciudat, știu! laughing