| RisenAngel a întrebat:

Ce parere aveti despre moarte?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Primul semn al mortii e nastereaworried
Pacat ca nu exista o carte unde sa scrie de ce ne-am nascut, si ca suntem lasati sa aflam singuri.Ca sa ajungem la concluzia ca suntem niste nimeni

11 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Un tovaras are o vorba: moartea e o continuare fericita a vietii de **** pe care o ducem!
eu nu stiu ce sa zic...imi e frica de moarte.
vreau sa'mi traiesc viata cat mai mult si cat mai bine, si apoi...nu pot trai la nesfarsit.
xoxo

| apalipis a răspuns:

Moartea poate fi un sfarsit si in acelasi timp si un nou inceput. depinde cum gandim fiecare. Parerea despre moarte difera la fiecare persoana. Parerea mea este ca nu ar trebui sa ne temem de moarte totusi e ceva firesc oricine pateste asta intr'un anumit mod. Moartea mai poate insemna si frica, teruare, sfarsit. Nimeni nu are dovezi ca dupa moarte este ceva sau nu de aceea viata este atat de importanta si trebuie sa o traiesti cat poti tu de bine ^^.

| Диана a răspuns:

O chestie naspa... rolling eyes

| Adredemesconf a răspuns:

Buna!
Simplu cuvant, asta e parerea mea. A fost, este, si va fi mereu un mister...

| liveincolors a răspuns:

Nu prea imi place sa ma gandesc la asta, dar pana la urma moartea e un lucru firesc. Toti murim mai devreme sau mai tarziu. Important e sa stim sa ne traim viata, ca avem doar una.

| usy313 a răspuns:

Nu trebuie sa va fie frica de moarte, adica pana la urma cred ca e mai bine mort decat sa traiesti in lumea asta de *****

| Paula007 a răspuns:

Ca o sa o experimentez candva, si va fi prima si singura data happy

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Moartea ...hmmm.Cred ca e tipul ala cu coasa.

Moartea e atunci cand ajungi intre patru scanduri si la doi metri sub pamant.

| Kid_5068 a răspuns:

Moarte este marele sfarsit happy adica dupa moarte nu mai exista nimic... asa ca viata este foarte pretioasawinking

| Mutifex a răspuns:

Nu stiti nimic fratilor.in primul rand exista o carte in care afli ce ti se intampla dupa moarte. daca nu stiati se numeste biblie... / omul in timpul vietii isi alege cale. cea buna sau rea. nu vreti sa stiti ce va asteapta in iad dar in rai daca ajungeti o sa aflati ca acolo e viata adevarata nu lumea asta toxica straight face

| Mutifex a răspuns:

Iar frica de moarte vine din cauza sufletului si nu e un lucru normal sa iti fie frica de moarte -.-" omul se sperie din cauza ca sufletul stie ca a pacatuit si ii e frica de judecata asa ca continuati sa pacatuiti sa vedem daca va merge mai bine...cum ziceti voi " sa traim viata cat putem" adica? ( bautura / muzica...)?