| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele hipnotizate de telefon si care devin antisociabile face to face?

5 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Fiecare face ce vrea cu viata lui deci...

| Drimmero a răspuns:

Cu totii am devenit asa, fie ca ne dam sau nu seama, traim in era digitala/

| WaterDrop a răspuns:

Telefonul elimina o mare problema la majoritatea persoanelor si anume timiditatea si frica de a nu sti cum sa reactioneze intr-o situatie "face to face".La telefon nu te poate vedea nimeni cand te scobesti in nas sau daca te`ai inrosit la fata, iar daca mai spui vreo tampenie, o poti corecta rapid.Cu timpul insa acest sentiment din zona de comfort a telefonului se intensifica, si iti este tot mai greu sa revii cu picioarele pe pamant si sa porti o discutie normala cu cineva fata in fata.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Cred ca le e ''frica'' face to face sa vorbeasca cu persoana respectiva din cauza emotiilor, timiditatii.asa daca vorbesc la telefon cu acea persoane le este mai usor.asta nu inseamna ca trebuie sa devii dependent de telefon

| florinflorescu a răspuns:

Educatia si afectiunea parintilor, este motivul pentru care cauta afectiune in alta parte decat in oamenii reali.