| DEVIL_5504 a întrebat:

Ce parere aveti despre povestea:Am sa va spun totul asa cum s-a intamplat fara sa spun de la mine.
Tom era cel mai ciudat copil de 10 ani care l-am vazut vreodata.Nu vorbea cu nimeni, nu se juca, nu zambea niciodata.
Era orfan, locuia cu bunica s-a care era bolnava si statea in pat.
Intr-o zi eu, Fane, Maria si Mihai am mers pe deal deoarece era o zi foarte frumoasa si noi vroiam sa ne distram.
Deodata s-au auzit niste sunete ciudate...Am coborat incet sa vedem ce se intampla.Era Tom.
Ceea ce urmeaza este intr-adevar urat...Tom vroia sa omoare o pisica alba. A luat-o de gat si a trantit-o jos. Apoi a luat-o de coada si a izbit-o de mai multe ori de pamant.
A sarit pe ea cu picioarele...Era groaznic dar si absurd.Peste tot era prea mult sange. Dupa, a bagat mana in gura ei si a scos o inima la fel de mare ca a unui om...si am macat-o Peste tot sange, sange, sange!
Inainte sa plece s- a uitat spre,, ascunzatoarea" noastra si a spus:,, Stiu ca sunteti acolo si ve-ti regreta. Daca nu ma lasati in pace o sa faceti o calatorie spre iad."
Noi eram speriati rau si nu am cuvinte sa spun cum ne simteam >:.
Seara, am iesit din nou.Am zarit un copil si ne-am dat seama ca e Tom dupa mers si dupa statura lui.
Am hotarit sa il urmarim dar ne-am ingrozit cand am vazut ca acesta se indreapta spre cimitir. S-a oprit la o cruce rosie pe care nimeni nu o mai observase pana atunci.
Pe cruce scria:,, Jana J. Space, vrajitoarea magie negre"A inceput sa faca niste gesturi ciudate apoi a zis ceva de genul:,, Imulno vissa toriente apoccalipsa tobolan"de mai multe ori.
Apoi a pus peste mormant un cuib de urzici plin cu sare. A dus mana la gura si a scuipat inima pisicii si a pus-o in cuib/
Dupa a spus:,, Aceasta inima este a101a si apartine pisicii Mella ultima vrajitoare a magiei albe care a murit in chinuri groaznice
si a carei stapane fac juramantul suprem ca eu am omorat-o in chinuri de 101 mai groaznice decat ale pisicii.Si de aici datoria mea s-a sfarsit deoarece am implinit profetia"
O lumina rosie l-a invaluit pe acesta si mai multi sobolani au inceput sa apara si sa se urce pe el.
Copilul statea, pe fata lui nu se citea nici o urama de spaima, de parca stia ce avea sa se intample.
Era indiferent dar totusi parca se vedea cat de mandru era de el.Sobolanii au inceput sa il manance. Dupa, lumina rosie a devenit atat de puternica incat nu am mai putut privi niciunul dintre noi.
La un moment dat a disparut.nu mai era nimeni.nicaieri.nimic.
Pana cand. dupa cateva clipe in care niciunul dintre noi nu a clipit. Mihai a aratat spre cruce.
Pe ea apreau litere una care una.,, T o m J. S l a y e r, vrejitor 102 al magiei negre. M-am gandit mult daca sa va spun sau nu ce a urmat si intr-un final m-am hotarat ca e bine sa stiti.
Dedesupt scria:,, Ma voi intoarce dupa voi, cei care ati privit dar si dupa cei care stiu aceasta poveste sau au aflat-o."

Eu zic sa fiti precauti si sa luati masuri cat mai curand deoarece incepand de acum peste 101 zile... s-ar putea sa se intaple ceva ciudat.
Sper ca v-a placut povestea si sa luati masuri cat mai curand.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

laughing Mi-a placut. Povesti de genul asta scriam si eu acum cativa ani, cand eram la inceput, apoi am scris intr-un stil ceva mai complex, dar tot horror. Tine-o tot asa, mie chiar mi-a placut devil.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Eu nu cred ceea ce zici aici. Asa pot sa ies si eu pe drum il ucid cu cutitul si apoi ii arunc inima pe o carare, apare o lumina ma mananca dispar si bla bla, povestiile mai bine le zici si tu in plan gluma.