| hgcl a întrebat:

Ce parere aveti despre societatea in care traim?

8 răspunsuri:
| condemnedAntagonist a răspuns:

Oameni identici,care îşi aşteaptă eroii să-i scoată din rahat,care dau vina pe sistem pentru toate greşelile lor.
Copii de bani gata,copii care vorbesc ca personajele din desene animate,care te marginalizează că nu eşti la fel ca ei.
Unul care este diferit de altul,este neapărat considerat mizerabil,rău.
Orice om care îşi exprimă părerea de rău faţă ceva,este un frustrat fără viaţă sexuală.
Scoatem reclame,la hârtie igienică,mici,cărpe de sters praful,periuţe de dinţi,globuri de crăciun,mileuri,etichete de pus preţuri în magazine,etc.
Lăsăm câinii să se înmulţească,le dăm picioare şi aruncăm cu pietre în ei şi-i fugărim cu maşina. Când s-au înmulţit javrele alea care omoară copii şi te muşcă?
Putem trece graniţa cu aur în poartă,neobservaţi,înainte să ne dăm seama,vai,ce ruşine,nenorociţii ăia care încalcă legile,eforturile imense a oamenilor buni nu prea mai dau roade.

...Un singur lucru, mai este pur, bun, drept pe lumea asta, fără grad de comparaţie..NUTELLA.

| sublime89 a răspuns:

Mai mult rea decat buna. Dar exista sperante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Societate o formam noi. E dura lipsita de interes pentru valori general-umane. Esti bun-esti luat de prost, daca esti slab nu rezisti esti omorat in picioare. Ar trebuie sa fim mai Oameni.Dar noi daca vrem putea schimba va dura mult timp dar daca va incepe fiecare cu sine sa schimba ceea ce nu-i place la sine, atunci se va realiza si o schimbare in societate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prea slaba sa ma afecteze, prea neinteresanta sa-mi atraga atentia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astept moartea cat mai repede big grin

| Stefan_Radu_1996 a răspuns:

Astept apocalipsa happy

| DaniliucC a răspuns:

În general, societatea modernă are o mulțime de avantaje față de generațiile anterioare. Suntem mai bogați decât oricând, avem acces la îngrijiri medicale mult mai bune și, ca urmare a îmbunătățirii generale a societății, speranța de viață crește.

Cu toate acestea, oamenii sunt, de asemenea, mai nefericiți decât altădată, indiferent dacă câștigă mai mulți bani și au mai mult lux.
https://loveisaname.com/societatea-in-care-traim/

| Vlad_Laur_1999 a răspuns:

0 un ZERO foarte mare...